כניסה לנרשמים
שם:
סיסמא:
 
קורס נאמני בטיחות 16/05/2018 :


הכשרה והסמכת בודק מוסמך לניטור תעסוקתי חדש !!!!!!! 29/04/2018 :
מקצוע מבוקש אם אפשרות של העסקה במידי כולל השתתפות בקורס

יועץ מוסמך לבטיחות אש למבנים 06/2018 :
הזדרזו להירשם ......

ממונה בטיחות 07/2018 :


מכין תכנית לניהול הבטיחות 05/2018 :


השתלמות ענפית בכימיה 05/2018 :
קורס המקנה ידעה על הסיכון הכימי של כימיקלים בממשקים שונים

אחראי היתר רעלים 05/2018 :
מקומות אחרונים

מדריך מוסמך לבטיחות :


קורס מנהל עבודה בבנין 106 :
מה לא בסדר בתמונה- פתרונות

הנה התשובות לתמונות שפורסמו בדיוורים הקודמים: ומה עוד?
לצפיה בהגדלה: לחצו לחצן ימני בעכבר ובחרו 'פתח בכרטיסיה חדשה'

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 למשל:
עובד עם רגל אחת מחוץ למשטח
אין מעקה בטחון
אין רתמות ועגינה
נעלי ספורט ולא בטיחות
פיגום צר ולא מאובטח
מה עוד?
 
   
   
   
   
   
   
   
 החצר ממוקמת במרכז המבנה, מוקפת מכל עבריה בקירות בניינים. דיירים הרצים החוצה לחצר ומחפשים מפלט מאש למשל, לא יוכלו לברוח מהבניין. יתר על כן, הם עלולים גם להיתקל בבעיות גישה לתוך הבניין בגלל התצורה של נעילת הדלתות. כל דלת לאורך נתיב יציאה העלולה לבלבל כמו היציאה שבתמונה חייבת לשאת שלט הקובע כי הדלת היא "לא יציאה".  
 עובד השתמש באקדח חום ומבלי לחשוב, הניח אותו מחובר לחשמל, במגש תחנת תרחיץ עיניים. מדובר בעמדת עזרה ראשונה, המיועדת לאדם לקוי ראייה, עקב חומר זר בעיניים. מי שהיה מנסה להשתמש בה היה עלול להתחשמל, אם זרימת המים הייתה מופעלת. על ההנהלה לפקח ולבדוק לעיתים קרובות תנאים לא בטוחים, ציוד וחומרים פגומים והיכן הם נמצאים ולנקוט בצעדים המתאימים כדי לתקן מצבים כאלה באופן מיידי.  
 
צינור פוליוויניל כלוריד (PVC) שימש להולכת אוויר דחוס בלחץ גבוה לאורך כל האזור באולם העבודה. למערכות צנרת תרמופלסטית המשמשות להולכת אוויר דחוס יש פוטנציאל להיקרע, ליצור קליעים ולגרימת חבלה חמורה. חשיפה לתנאים קיצוניים של טמפרטורה, אור, התיישנות, פגיעות מכאניות ועוד, עלולים לגרום לצינורות פלסטיים להתפוצץ באופן בלתי צפוי. גם אם הצנרת מתאימה לתקן, אין להתקינה חשופה.
 
 
לכל חדרי הקירור וההקפאה נדרש בריח בטיחות המאפשר מילוט בטוח מחדר הקירור החוצה גם במקרה והדלת ננעלת מבחוץ. התקנת בריח ומנעול תליה מבטלים את פעילות התקן הבטיחות לעולם אין לאלתר נעילה הגורמת לסיכון חיי אדם. ובהרחבה, אין לבצע כל שינוי המנטרל פעולתו של התקן בטיחות.
 
 

אדם עמד על סולם באופן בו קיים פוטנציאל לפגיעה אישית קשה. בסולם מתקפל, שלב במרחק שתי מדרגות מהרף העליון אסור שישמש לדריכה כדי להגיע למיקום גבוה, מחשש לחוסר יציבות, קריסה ונפילה. סולם באורך המתאים, חייב להיות מעוגן בצורה בטוחה להשלמת המשימה.

 
כבל מאריך שימש כתחליף לחיווט הקבוע של הבניין. בעיה נוספת היא, שהכבל החשמלי מחובר לתקרה האקוסטית. אלא אם הותר במפורש אחרת- לא ניתן להשתמש בחוטים וכבלים גמישים: א) כתחליף לחיווט קבוע של המבנה, ב) להעביר דרך חורים בקירות, תקרות, או רצפות, ג) להעביר דרך פתחים, חלונות או פתחים דומים, ד) בחיבור למשטחי הבניין, ה) בהסתרה מאחורי קירות המבנה, תקרות, או רצפות.  
 בוצע שימוש במדרגות למטרות אחסון. במצב חירום, בו יש צורך בפינוי מהיר, מסלול יציאה זה חסום למעשה ועלול להאריך את הזמן הדרוש לאנשים לצאת בבטחה מהבניין. המעסיק חייב להבטיח כי היציאות ונתיבי החירום נשמרים בצורה רציפה ללא כל סיבוכים, בכל עת.  
 
המפתח נשאר במתנע המלגזה. אינך שולט בכלים העלולים להוות סיכון במתקן העבודה שלך. כלומר, כל אדם גם בלתי מורשה יכול להתניע את המלגזה ולנסוע בה. על מפתח המלגזה להיות מחוץ למתנע ומאובטח בנפרד, כדי להבטיח שרק מפעיל מורשה יוכל להשתמש בה.
 
כבלי חשמל ומגיני נחשולים מחוברים בשרשרת. כלומר, הם מחוברים זה לזה בסדרה. כבלים מאריכים ומגיני נחשולים אין לחבר לעולם זה לזה. חיבור כזה מעלה את הסיכוי לשריפה כתוצאה מעומס יתר ומהתחממות הכבלים, כל שלוחת כבל צריכה להיות מחוברת ישירות לשקע המתאים לה בקיר. השטיח, עליו פזורים הכבלים במקרה זה, מהווה זרז להתלקחות אש  
מטף האש ממוקם באזור בו קיימת סכנה סבירה להתלקחות ולא ניתן יהיה להגיע אליו בבטחה. התלקחות של תנור המיקרוגל בקרבה למטף עלולה להלהיט אותו ולגרום לכוויות במי שמנסה להרים אותו, גם אם יצליח להתקרב אליו. מיקום נכון יותר במקרה זה, הוא בצמוד לכניסה אל המטבחון.  
מכלי גז ריתוך חמצן ואצטילן יש להפריד, למטרות אחסון בטוח, אלא אם מותקנים בקשירה על עגלת ריתוך גז, לשימוש מאוחר יותר.
כללי אחסון: בלוני חמצן יופרדו מ- דלק מכלי גז או חומרים דליקים (בעיקר שמן או שומן), במרחק מינימאלי של 6 מ',  או על ידי מחסום בלתי דליק לפחות 1.5מ' גובה בעל דירוג התנגדות-אש של שעה וחצי לפחות.
 

 
 
Create & Support:       

עמוד ראשי | צור קשר | מפת אתר
©כל הזכויות שמורות לבאר הדרכות
אין להעתיק ו/או להפיץ מחדש חלקים כלשהם מהאתר, אלא לאחר קבלת אישור מראש ובכתב מבאר הדרכות.