כניסה לנרשמים
שם:
סיסמא:
 
קורס נאמני בטיחות 16/05/2018 :


הכשרה והסמכת בודק מוסמך לניטור תעסוקתי חדש !!!!!!! 29/04/2018 :
מקצוע מבוקש אם אפשרות של העסקה במידי כולל השתתפות בקורס

יועץ מוסמך לבטיחות אש למבנים 06/2018 :
הזדרזו להירשם ......

ממונה בטיחות 07/2018 :


מכין תכנית לניהול הבטיחות 05/2018 :


השתלמות ענפית בכימיה 05/2018 :
קורס המקנה ידעה על הסיכון הכימי של כימיקלים בממשקים שונים

אחראי היתר רעלים 05/2018 :
מקומות אחרונים

מדריך מוסמך לבטיחות :


קורס מנהל עבודה בבנין 106 :
אסטרטגית בטיחות

רוב העובדים יודעים לענות על השאלה: "מהי אסטרטגית הבטיחות של החברה שלך?". אך אין זה אומר שלחברה שלך, יש אסטרטגיה ברורה ומוגדרת היטב, בכל הקשור לבטיחות.
כמעט כל אחד יכול לדקלם גרסה כלשהי של "לחזור הביתה בשלום" ולתאר תדריכי בטיחות, מפגשי הדרכה והזמינות של ציוד מגן אישי, כמרכיבים בסיסיים של אסטרטגית בטיחות. עם זאת, כאשר אתה שואל: "איך ניתן להגיע להישגים טובים יותר או למצוינות בבטיחות?" התשובה היא בדרך כלל עוד מאותו הדבר.( ראה הדיון בענין רצפת הפלדה).
האמת העצובה היא, שלעתים קרובות אנו מגלים, כי לרוב הארגונים אין באמת הגדרה טובה לאסטרטגיה של מצוינות בבטיחות ואצל המעטים שם יש כזו, שמרו את זה בסוד מן העובדים...
אם אתה באמת רוצה רמה גבוהה יותר של ביצועי בטיחות בארגון, הנה כמה נקודות היכולות לסייע לך להתחיל לפתח בהירות באסטרטגיה שלך למצוינות בבטיחות. זכור, חשוב לפתח את התכונות והחיוניות של כל אחת מהן, במונחי התרבות הארגונית שלך, כדי להעביר אותן ביעילות לכלל העובדים.

מבנה - הארגון שלך צריך להיות בנוי על מצוינות. משמעות הדבר: בועדת הבטיחות או בצוותים חייבים להיות "החבר'ה הטובים", עם ייצוג הולם של כל העובדים , הנחיה צמודה ושוטפת, הגדרת תפקיד מעשית וגם משאבים, כדי לעזור לך להשיג מצוינות. אם בועדת הבטיחות הנוכחית שלך אין את האנשים הנכונים, המייצגים את כוח העבודה, בעלי הכשרה, יודעים מה הם עושים ויש להם את המשאבים לבצע את עבודתם – תקן את זה! שאל עובדים במפעל: "מי הם חברי ועדת הבטיחות/ נאמני הבטיחות?" אם אין הם יודעים את התשובה, פרסם ושווק את חברי הועדה/נאמני הבטיחות בכל אמצעי, עד שיידעו כולם מי נציגי הבטיחות שלהם.
אם חברי הועדות צריכים אימון/הנחיה כיצד לקיים פגישות אפקטיביות, לנתח נתונים או לפתור בעיות, הבא את האימונים אליהם למפעל או שלח אותם להדרכות. אם אתה עדיין סובל מהאשליה שאתה יכול להכתיב או לנהל בעצמך את הדרך למצוינות בטיחות, צא מזה. אתה חייב לתחזק את המבנה הנכון ולטפח רמות גבוהות של השתתפות ותחושת מחויבות בקרב העובדים, כמו גם להעניק לצוות הניהול שלך מנה קבועה של תמונת המציאות בבטיחות, במקום העבודה, כדי לסייע בהחלטות הבטיחות שלהם. מבנה טוב יכול לעזור לך עם בעיות אלה.

הגדרות - אני יודע שאתה מרים גבה כשאני מציע ליצור הגדרה רשמית בארגון של מונחים בסיסיים כגון בטיחות, תאונות, כמעט תאונות, תנאי ואמצעי זהירות, אבל האמת היא שרוב הארגונים לא מיושרים כולם לאותו קו בבטיחות. הסיבה היא שאין בכלל קו!
כאשר אנו בוחנים תרבויות בטיחות של ארגונים נמצא, שאין שני אנשים המגדירים תנאים בסיסיים אלה באותו אופן. מה הפלא, שמאמצי הבטיחות שלנו לוקים בחוסר מיקוד? אם כבר יש לך מערכת הגדרות ארגונית רשמית של מונחים בסיסיים אלה, פרסם ותקשר אותם עד שכל אחד יוכל לדקלם אותם בחזרה אליך. אם לא, בקש מהעובדים המעורבים והמחויבים, להשתתף בפיתוחם ולאחר מכן, פרסם אותם עד שכולם ידעו אותם בעל פה. זכור מה דמינג אמר, "אנשים תומכים במה שהם מסייעים ליצור".

מפת דרכים – כמו בניווטים, כאשר אנו מרגישים אבודים, אנחנו מנסים לשחזר את הצעדים שלנו למשהו מוכר, לאמת את מיקומנו, כדי למצוא את דרכנו שוב. המסע למצוינות ארגונית בבטיחות, נכון באותה מידה, כמו טיול ביער.
כאשר אתה מתחיל להעביר את הארגון אל מחוץ לשטח מוכר, כולכם מסתכנים, כי העובדים מרגישים אבודים ותוהים אם הם על המסלול הנכון או לא. תחושה זו מייצרת סרבנות והתנגדות לרוב. תוכל למנוע זאת, על ידי מיפוי מדויק של המסע ולוודא שלכל אחד יש מפה. מובן שעוזר לעשות קצת תכנון מראש לפני הנסיעה, כמו גם, להיפגש  עם כולם, לפרט את הצעדים שיש לנקוט ואת הרציונל למסע, כמובן. אנשים שיודעים למה, כמו גם מה, נוטים לתמוך במאמצים (ה"איך") חזק יותר וחכם יותר. מיפוי הצעדים שיינקטו ואת יעדי הביניים אליהם יגיעו בדרך, יעזור לכולם להימנע מתחושת אבדון, ויאפשר להם למדוד במדויק את ההתקדמות לקראת היעד הסופי הרצוי.
 
מיקוד - ברגע שיש לך מפה, אתה יכול למקד את הארגון על כל צעד בדרך. תחשוב על פעילות ממוקדת בתשומת לב, כמו זכוכית מגדלת הממקדות קרני שמש כדי להתחיל אש. כאשר הארגון כולו ממקד את החשיבה והפעולה שלו על מטרה ספציפית, הוא יכול להדליק אש מהסוג שלו. ארגונים משקיעים כמויות אדירות של מאמץ, אך לעיתים קרובות המאמצים נפרדים והתוצאות שהם מניבים, מועטות. מיקוד המאמצים הללו, עם אותה כמות של אנרגיה, יכול לעשות את זה הרבה יותר חזק.
רוב הארגונים עובדים מספיק קשה כדי להשיג מצוינות בטיחות, אבל לרוב צריך לעבוד בצורה חכמה יותר, לא קשה יותר. אתה אומר לעצמך עכשיו: "יותר קל להגיד מאשר לעשות," זכור שחכם, פירושו לעתים קרובות להתמקד יותר טוב. זה יותר חכם לאכול ביס אחד מהפיל בכל פעם, במקום לנסות לבלוע את הכל בבת אחת. אז מפה את המסע שלך והתמקד בכל שלב בו, עד שתשיג הצלחה. ציין או חגוג את ההצלחה, ואז התקדם והתמקד בשלב הבא שלך. חלק מכוחו של הפוקוס טמון ביכולת להניע אנשים להצלחה. כשאנשים רואים, ויזואלית, וחשים את ההתקדמות לעבר המטרות שלהם, המוטיבציה שלהם גוברת ואז ההתקדמות קורית מהר יותר. מחקר שנערך לאחרונה מצביע כי זה הוא אחד התמריצים החזקים ביותר.

שיווק – (כן, עוד פעם שיווק! קרא את המאמר הקודם בנושא). אמנם, כולם מבינים את החשיבות של בטיחות ואף אחד לא רוצה להיפגע, אבל רוב האנשים גם מאמינים ב"מספיק טוב", " לי זה לא יקרה", "עד היום לא נפגעתי",  "עם תוכנית בטיחות הנוכחית לא מרגיש בסיכון מיוחד" . אם אתה הולך "למכור" להם את התוכנית כדי לקבל תשואה גדולה בבטיחות (ואתה צריך לעשות זאת), הם ירצו לדעת מה ייצא להם ולארגון. הם צריכים להרגיש הערכה וגאווה על המאמצים שלהם. יש ציפייה להצלחה גדולה ולתוצאות ראויות. על הרעיונות הבנאליים, של "אכפתיות" או "השתתפות" תקבל "טוב," אבל "מצוין" דורש יותר! הרעיון של מכירת בטיחות יכול להרגיש מוזר בהתחלה, אבל זה צעד הכרחי כדי להגיע למצוינות אמיתית.
מצוינות בבטיחות עשויה להיות היתרון האסטרטגי האולטימטיבי. זה בר השגה וכדאי. נדרשת אסטרטגיה ארגונית כדי להשיג את המטרה. החלק הראשון של האסטרטגיה הוא להגיע ל"בהירות". ראה בבהירות, פעל בבהירות. בבהירות, הכיוון קדימה מתבהר!
הגישה ההתנהגותית אינה תרופת פלא כל יכולה. העבודה וההשקעה הנדרשות רבות. אך בצד אלה ניתן להשיג וליהנות מפירות ההשקעה, הניכרים לא רק בבטיחות אלא גם באיכות , יעילות ומכאן גם רווחיות. גישה זו מגלמת ערכי יזמות, חדשנות ומצוינות, עם כבוד לזולת ואחריות חברתית, לסביבה בריאה יותר.
התקשרו אלינו ונשמח להביא אתכם להצלחה!
שלכם בידידות,
                                                                        י?ג??א?ל יחזקאלי

 
 
Create & Support:       

עמוד ראשי | צור קשר | מפת אתר
©כל הזכויות שמורות לבאר הדרכות
אין להעתיק ו/או להפיץ מחדש חלקים כלשהם מהאתר, אלא לאחר קבלת אישור מראש ובכתב מבאר הדרכות.