כניסה לנרשמים
שם:
סיסמא:
 
קורס נאמני בטיחות 16/05/2018 :


הכשרה והסמכת בודק מוסמך לניטור תעסוקתי חדש !!!!!!! 29/04/2018 :
מקצוע מבוקש אם אפשרות של העסקה במידי כולל השתתפות בקורס

יועץ מוסמך לבטיחות אש למבנים 06/2018 :
הזדרזו להירשם ......

ממונה בטיחות 07/2018 :


מכין תכנית לניהול הבטיחות 05/2018 :


השתלמות ענפית בכימיה 05/2018 :
קורס המקנה ידעה על הסיכון הכימי של כימיקלים בממשקים שונים

אחראי היתר רעלים 05/2018 :
מקומות אחרונים

מדריך מוסמך לבטיחות :


קורס מנהל עבודה בבנין 106 :
נראות בבטיחות

 
לבקש מהאנשים שלך, לתמוך בתרבות הבטיחות, להוביל בבטיחות, להפוך את הבטיחות ל"טבע שני" ודרך חיים, לקחת אחריות אישית על הבטיחות, לעולם לא יהיה יעיל כמו להראות להם איך לעשות זאת ולחזק את ההתנהגויות הללו על בסיס קבוע ומתמשך.
ארגונים בהכללה רחבה, נמצאים בחיפוש מתמיד אחר שני דברים: "מה מגדיר מנהיג גדול המדגים בטיחות כערך ליבה אישי?" וכן, "איך מגיעים לנקודה שבה עובדים לוקחים את האחריות האישית על תפקודם בבטיחות?" לו רק ידענו איך זה נראה!
לעתים קרובות מדי, ארגונים מפעילים שיפוט המבוסס על תוצאות של יחידים ולא על הפעולות שננקטו בכדי להשיג אותן. התוצאות הן באחריות אלה המצויים בעמדות הובלה ועל כך הם נמדדים. עם זאת, בלי להבין את ההבדל בין השקעות ומזל, הדגש הוא יותר על אמונות טפלות מאשר על מידע מבוסס. מי שאינם יכולים להצביע באופן ספציפי מה מנהל עשה כדי להשיג את התוצאות, נמצאים במקום מסוכן מאוד.
 
כל תוצאה היא מדד, אינדיקטור,  לאיכות הפרטים הקטנים אשר בתהליך. ציון של 100 במבחן מתמטיקה, מעיד על ביצוע ללא טעות ועמידה בכל כללי החשבון. על רקע זה, ארגונים המעלים על נס את יעד ה-"0" תאונות, מונים בפומבי, את הימים ללא תאונה, משנים את סדרי העדיפויות הניהוליים לפי מספרי התאונות אשר כבר קרו, ובכך מעלים את נס המודעות לבטיחות והתרבות הפרואקטיבית, חיים באשליה ומתגרים במזל. 
 
חיזוי- זוהי התרגולת שכמנהל בכיר אתה בוודאי מכיר היטב. תפקידך לנבא בכל שנה את התפוקות של הגוף על פעילותו אתה ממונה. כיצד אתה יכול לחוש בטחון, כאשר אתה מתנבא בפני המנהלים שלך על התוצאות החזויות השנה בבטיחות, באיכות או בתפוקות ייצור, אם אינך יודע להגדיר אילו ביצועים נראים לעין, חיוניים להשגה או שמירה של אותם יעדים? מנהלים בכל התחומים, כבר לא נמדדים על מה שהם עשו, אלא על כיצד הם עשו את זה ולאור זאת, רמת  הביטחון המיוחסת ליכולתם לעמוד בציפיות הבאות.

מצוינות תפעולית בכל תחום תהיה קשה להשגה, ללא הבנה של מה אנשים עושים ולמה הם עושים את זה. התנהגויות - הן מה שאנשים עושים. המילים בהן אתה משתמש, הטיית הקול שלך, שפת הגוף שלך, ותוצרי העשייה שלך. במילים פשוטות, כל אלה, פעולות התנהגותיות הניתנות לצפייה. המפתח הוא בהבנה "מדוע אנשים עושים את מה שהם עושים",  אם אנחנו רוצים להשיג ביצועים שרירים וקיימים ולא מקריים, לטווח הארוך.
 
לא ניתן להתעלם מן העובדה שגישות התנהגותיות הן קריטיות ליסודות החקיקה של תקנות הבטיחות. אלה מגדירים עבורנו את ה"מה". מן המנהלים הבכירים ועד לעובדים החדשים, ישנם דברים שכל אחד מאיתנו צריך לעשות כדי לעמוד בדרישות. יתר על כן, מנהלים ואחראים צריכים להנהיג ביעילות ולהוכיח בעשייה, בדוגמא האישית, כי הבטיחות היא יותר מאשר בראש סדר העדיפויות של היום, אלא ערך אישי. "עמוד האש שלפני המחנה".
 
העובדים, הרואים בהנהלה אחראית לספק עבורם מקום עבודה בטוח, צריכים אף הם, לשמור על עצמם ועל בטיחותם בעבודה ומחוצה לה. האם תצליח להשיג זאת, מבלי להתמקד בהתנהגות? האתגר הוא כיצד לגשת לנושא כזה, הרגיש לעיתים קרובות. יש דברים מסוימים המצויים מחוץ לשליטתך, כמי שביעיני העובדים מייצג את החברה, כאשר עוסקים בבטיחות, בדיוק, כפי שהעובדים רואים בחברה אחראית לתנאי הסביבה שלהם.
כאשר אני נוהג ברכבי אני רואה בממשלה וברשויות אחראים לבטיחות הדרכים, תאורת הדרכים, שילוט הכוונה וכד' אני גם רואה את יצרן הרכב כאחראי ליציבות הרכב, כריות האוויר, מערכת מניעת החלקה, השלמות המבנית ואת איכות הייצור הכוללת של המכונית. עם זאת, אני לא יכול לסמוך על כריות האוויר והכבישים כאשר מישהו סוטה מהנתיב במפתיע מול המכונית שלי. התגובה במצב זה, היא האחריות שלי ועל מנת שתגובתי למצב תהיה יעילה עלי להטמיע התנהגויות נכונות באמצעות אימון ותרגול, עד למיומנות אוטומטית, כמעט. תרגולת זו, אין איש אשר יכול להטמיע בי. 

ארגונים השואפים למצוינות תפעולית דואגים להגדרות ברורות וממוקדות. לכל נושא יש הגדרה ברורה של התפקיד, תחומי האחריות, ממשקי התיאום והעבודה בארגון והציפיות של הממונים, לביצוע מדידות ביצועים וניתוחן על בסיס שוטף. הדבר נכון בתפעול ובאיכות - אז למה לא בבטיחות?
ארגונים אשר הגיעו לרמה גבוהה של איכות ובטיחות, או ביצועי ייצור, עשו זאת משום שהם מתחזקים התנהגויות מסוימות ללא הרף על ידי מערכות תמיכה ותרבות ארגונית המעודדת להמשיך לייצר את אותן התוצאות.

שנה את ההתנהגויות, ואתה תשנה את התוצאות.

כאשר אתה חוצה את סביבת התפעול שלך, מכל מה שאתה רואה- מה נותן לך את ההרגשה שאתה בכיוון הנכון בבטיחות? זה שאין כרגע תאונות, זה כמובן חשוב, אבל באילו התנהגויות נכונות, שקורות כרגע, אתה מבחין, בשעה ש "אין תאונה" - זה קריטי!
רוב הארגונים אשר אינם משיגים תוצאות רצויות בביצועים ובתרבות הבטיחות מתמקדים במה שלא רצוי ולא במה שרצוי. עליך למדוד ולנהל את מה שרצוי עליך להגדיר מה אתה רוצה לראות כהתנהגות נכונה ולהתמקד בהשגתה. אם אתה חדור אמונה ונחוש, רוב הסיכויים שתשיג את מבוקשך.
 
עד שלא תגדיר את מה שאתה רוצה (כאמור חיוביות הנצפה, ולא השלילי), תארגן את המערכות שלך (כלומר מדידה, תקשורת, פגישות, עובדים, מבצעים וכו ') ותרבות (כלומר, את הדרך בה אנו עושים דברים כאן, למה אנחנו עושים מה שאנחנו עושים, הציפיות, צורת החיזוק ועידוד העובדים וכו '), אתה תהיה המוביל, ללא ידיעה כיצד נראה היעד הסופי. לשלוח מישהו לדרך בלי יכולת ברורה לקבוע ולדעת האם ומתי המטרה הושגה, הוא חסר תועלת.
 
הגישה ההתנהגותית אינה תרופת פלא כל יכולה. העבודה וההשקעה הנדרשות רבות. אך בצד אלה ניתן להשיג וליהנות מפירות ההשקעה, הניכרים לא רק בבטיחות אלא גם באיכות , יעילות ומכאן גם רווחיות. גישה זו מגלמת ערכי יזמות, חדשנות ומצוינות, עם כבוד לזולת ואחריות חברתית, לסביבה בריאה יותר.
התקשרו אלינו ונשמח להביא אתכם להצלחה!
שלכם בידידות,
                                                                        יגאל יחזקאלי
 

 
 
Create & Support:       

עמוד ראשי | צור קשר | מפת אתר
©כל הזכויות שמורות לבאר הדרכות
אין להעתיק ו/או להפיץ מחדש חלקים כלשהם מהאתר, אלא לאחר קבלת אישור מראש ובכתב מבאר הדרכות.