כניסה לנרשמים
שם:
סיסמא:
 
קורס נאמני בטיחות 16/05/2018 :


הכשרה והסמכת בודק מוסמך לניטור תעסוקתי חדש !!!!!!! 29/04/2018 :
מקצוע מבוקש אם אפשרות של העסקה במידי כולל השתתפות בקורס

יועץ מוסמך לבטיחות אש למבנים 06/2018 :
הזדרזו להירשם ......

ממונה בטיחות 07/2018 :


מכין תכנית לניהול הבטיחות 05/2018 :


השתלמות ענפית בכימיה 05/2018 :
קורס המקנה ידעה על הסיכון הכימי של כימיקלים בממשקים שונים

אחראי היתר רעלים 05/2018 :
מקומות אחרונים

מדריך מוסמך לבטיחות :


קורס מנהל עבודה בבנין 106 :
קשה לשפר בטיחות

מנהיגות זה קשה. תרבות ארגונית זה מורכב. גם כאשר מנהלים רוכשים כלים ומיומנויות חדשים, המאפשרים להם לעבור מניהול למנהיגות, אין הבטחה שאכן השינוי יתרחש. באופן דומה שינוי תרבות הארגון ושיפור ביצועי בטיחות באמצעות הטמעת תכנית חדשה, תהליכים וכלים חדשניים, אינו בהכרח מבטיח תוצאות יציבות אשר יזכו להכרה. במקום להתחיל בתהליך חדש, כאשר מושג שיפור בנקודת בטיחות מסוימת, צריך להיות מאמץ מרוכז לזהות ולקבוע תחילה, אילו תהליכים יש לעצור או להפסיק.
 
מרגע שנעשתה ההחלטה לשפר את הבטיחות, היכן יש להתחיל? האם המיקוד צריך להיות על תיקון נקודות החולשה או לבנות על העוצמות? האם היית חותר בתחילה להבין ולשנות אילו תפיסות שליליות קיימות בתרבות שלך ומה מניע אותן או ישר בונה עליהן אמונות חיוביות, אשר ישתרשו עם הזמן וההתמדה? מצוינות בכל תחום תפעולי אינה נובעת ממיקוד ייחודי במרכיב אחד ויחיד. עוצמות יש לטפח ולעודד וחולשות יש לנהל או לנטרל.
חולשותיה של תרבות, לעיתים קרובות, מונעות מהעוצמות לעלות ולהתפתח. תיאורית החוליה החלשה, נמצאת נכונה לא רק ביכולות של צוותים, אלא גם באפקטיביות המנהיג שלהם. יתר על כן, חולשתו של המנהיג יכולה לסכן את צמיחת העוצמות הקולקטיביות של האחרים.
 
לכל אחד וכל תרבות, יש עוצמות וחולשות בעוד שלשניהם תפקיד שווה במסע למצוינות יציבה וברת קיימא. ברוב המקרים, יותר הזדמנויות נמצאות במה שצריך להפסיק לעשות מאשר במה להתחיל לעשות. גורו הניהול, פיטר דרוקר, כתב פעם: "אנו משקיעים זמן רב בלימוד המנהיגים שלנו, מה עליהם לעשות. אין אנו משקיעים די זמן בללמד אותם היכן להפסיק". במקום להימצא במרדף מתמשך אחר מה יש לעשות אחרת, עצור לרגע והתמקד תחילה, במה עליך להפסיק לעשות כרגע, שמפריע לאנשים להצטיין. הכיוון הזה, אינו מיועד רק לאלה הנעים כרגע מ"טוב מאד למצוין". יש כאן לקח טוב לכל אחד, בלא קשר לנקודת ההתחלה או לבגרות המערכת או התרבות שלך.
 
רוב האנשים חפצים בתחושת הישג. אנשים גם רוצים להרגיש שיש להם חלק ותרומה אישית, בהשגת התוצאות המצופות. במקום לתמרץ על השגת ביצוע נדרש או נוסף, השקע מחשבה על מנת להבין, מה יכול להפסיק להניע את המבצע. תמריצים ועוד מגוון מערכי הנעה בהחלט מתאימים ובעלי ערך במצבים נקודתיים. מכל מקום, הדבר הטוב ביותר שמנהיג יכול לעשות לעיתים קרובות, הוא להפסיק להקשות על העובדים להיות מעורבים ולהיות מעוניין ומחובר למטרת המצוינות בבטיחות.
 
אפשר לגרום להתנהגות רצויה להופיע, בצמוד להצדקת "צריך, חייב, מוכרח". הבעיה היא שזה מחזיק מעמד לעיתים נדירות בלבד ומושפע בקלות על ידי מניעים אחרים. כך יוצא שהאנרגיה המושקעת בתחזוק ההתנהגות רבה והתשישות סוללת את הדרך ליחסי מרות עכורים. מנהיגים אפקטיביים, מחפשים להבין את ההיגיון והצידוק העומד מאחרי הבחירות ההתנהגותיות הרצויות ואת כוח המשיכה של גורמי הנעה וגורמי דיכוי. מנהיגים המאופיינים בביצועיות גבוהה, מכירים בחשיבות התוצאות עליהן הם אחראים, אך מייחסים חשיבות גדולה עוד יותר, לביצוע כאשר מתקשרים בו באמצעות קוים מנחים (ערכים).
 
כאשר מנהיג לוקח אחריות על אמונות, התנהגויות, והחלטות המתרחשות בארגון, כולם משתנים תרבותיים, בעלי יכולת מינוף גבוהה, ניתן לצפות לביצועים גדולים המייצרים תוצאות גדולות. דרך אלה, אתה יכול לנהל ולהוביל את השיח הקונפורמי, המסופר אצלך בארגון, או שיכולתך כמנהיג להיות מצליח, תנוהל על ידם. שינוי באמונות, לעיתים קרובות, מייצר יותר תוצאות שרירות ויציבות לאורך זמן, מאשר שינויים בתכניות. התרבות שלך, היא מנגנון הקיום היעיל ביותר. בסופו של יום, זו התרבות אשר תתמוך או תתנגד לגישה חדשה עקב אמונות קיימות או משתנות.
 
רוב הארגונים מעסיקים עובדים בעלי כוונות טובות, מוסר עבודה גבוה ורצון לתרום ולעשות יותר. שים לב להנחת העבודה הזו. במקום לחפש שיטות וטכניקות על מנת ל"ייצר"  את האמונות, ההתנהגויות, ההחלטות והסיפורים הרצויים, חפש עד שתבין, מה מייצר אותם מלכתחילה. מה מתרחש כרגע, אשר מקשה או מונע ממשתנים אלה מלהיות חיוביים במובהק? מה מדכא אותם?
 
על מנת לאפשר את השינוי החיובי באמונות אצל המנהיגים בארגונך, שקול לקיים את דיון שיפור הבטיחות הקרוב (קש"ב- קבוצת שיפור בטיחות), עם שלושת השאלות הבאות:
  • אילו התנהגויות יראו לנו שאנשים תורמים ו/או תומכים בבטיחות ובגישתנו למצוינות?
  • מה אנו עושים כרגע על מנת להניע ולהביע הכרה בהתנהגויות אלו?
  • מה אנו עושים כרגע אשר מדכא את ההתנהגויות הללו?
אם הדיון מתנהל בהצלבה בין יחידים מסקטורים ורמות היררכיה שונים בארגון, ההזדמנויות ליצירת תמורה בהפחתת מדכאי התנהגות ומנגד בהוספת מניעים יהפוך במפתיע לגלוי. לא רק שתיצור את כוח המשיכה המניע למעורבות בבטיחות, אתה תיתפש אצל האנשים, כמנהיג המקשיב לפני שהוא פועל. למרות שזה נשמע לך טריוויאלי, אצלך בארגון- עד כמה זה מיושם ביום יום? למה?
הגישה ההתנהגותית אינה תרופת פלא כל יכולה. העבודה וההשקעה הנדרשות רבות. אך בצד אלה ניתן להשיג וליהנות מפירות ההשקעה, הניכרים לא רק בבטיחות אלא גם באיכות , יעילות ומכאן גם רווחיות. גישה זו מגלמת ערכי יזמות, חדשנות ומצוינות, עם כבוד לזולת ואחריות חברתית, לסביבה בריאה יותר.
                                   
התקשרו אלינו ונשמח להביא אתכם להצלחה!

שלכם בידידות,
                                                   יגאל יחזקאלי
 
 

 
 
Create & Support:       

עמוד ראשי | צור קשר | מפת אתר
©כל הזכויות שמורות לבאר הדרכות
אין להעתיק ו/או להפיץ מחדש חלקים כלשהם מהאתר, אלא לאחר קבלת אישור מראש ובכתב מבאר הדרכות.