כניסה לנרשמים
שם:
סיסמא:
 
קורס נאמני בטיחות 16/05/2018 :


הכשרה והסמכת בודק מוסמך לניטור תעסוקתי חדש !!!!!!! 29/04/2018 :
מקצוע מבוקש אם אפשרות של העסקה במידי כולל השתתפות בקורס

יועץ מוסמך לבטיחות אש למבנים 06/2018 :
הזדרזו להירשם ......

ממונה בטיחות 07/2018 :


מכין תכנית לניהול הבטיחות 05/2018 :


השתלמות ענפית בכימיה 05/2018 :
קורס המקנה ידעה על הסיכון הכימי של כימיקלים בממשקים שונים

אחראי היתר רעלים 05/2018 :
מקומות אחרונים

מדריך מוסמך לבטיחות :


קורס מנהל עבודה בבנין 106 :
להיכשל כמה שפחות

מאז שנות השבעים, עם עליית המודעות לבטיחות בעבודה והתבססותן של הוראות עבודה המבוססות על רוח פקודת הבטיחות והתקנות, אנו מודדים הישגי בטיחות באמצעות שעורי כישלון. במילים אחרות, עלינו להיכשל כמה שפחות, כדי להיחשב מצליחים... למרות שמדובר במניעת פגיעה בבני אדם, שזו מטרה נאצלה כשלעצמה, אי אפשר להחשיב אותה כאסטרטגיה ניהולית. רבים המקומות בהם מנהלים מציינים בסיפוק את השיפור בבטיחות, תוך שהם נוקבים בשיעור נפגעים נמוך מזה שהיה בעבר או באמצעות הקצאה כספית חדשה, נוספת,לבטיחות. שים לב, מה קורה אצלך בארגון במחלקת השיווק: כאשר משיקים מוצר חדש או מכוונים להשתלט על פלח שוק חדש, מתארגנים כולם סביב אסטרטגיה חדשה, המכוונת לנושאי הליבה המשפיעים על השגת התוצאות הרצויות. בין הנושאים תמצא מנהיגות, מיומנויות וכישורים נדרשים, מעורבות האנשים הנכונים, מוטיבציה ומדידת הדברים הנכונים למעקב אחר ההתקדמות וההישג. אז במקום להתמקד בשעורי התאונות, מה דעתך להתמקד באותן הסוגיות המשפיעות על שיעור התאונות? הנה כמה הצעות לאותן סוגיות:
 
מיומנויות מנהיגות לבטיחות- כאשר המנהיג מוביל, המונהגים עוקבים אחריו. עד כמה המנהלים בארגון שלך מנהיגים בטיחות, באותה המידה, בה הם מנהיגים ומתעדפים את תחום העיסוק שלהם? האם הם מבססים את הערך או העדיפות של הבטיחות ומחזקים את המסר באמצעות תקשורת והתנהגות עקבית? האם הם בכלל יודעים מה זה להנהיג בטיחות? אולי הם זקוקים לידע או אימון? האם כל המנהיגים מיושרים על אותו קו בבטיחות? האם העובדים מקבלים, מכל המנהלים, מסר אחיד בנוגע לציפיותיהם? תן דעתך לכל אחד מהמרכיבים הללו ועוד רבים דומים, שבודאי עולים כעת בדעתך ותראה את השינוי המשמעותי בגישה וההשפעה על ביצועי הבטיחות סביבך.
 
אימון לשיפור ביצועים-  האם כבר גיליתם, שבטיחות בארגון, זה איך שעובדים מתנהגים? מכאן שאינך יכול להתנהג במקומם או 'לעמוד להם על הראש' כדי שיתנהגו כפי שאתה מצפה. המנהלים והאחראים אצלך הם מאמנים, לא שחקנים. הכלי הראשי שלהם לשיפור, הוא לגרום לעובדים להשתפר. זה נקרא אימון, קואוצ'ינג. לרוע המזל, למרות שהאימון הוא הכלי מספר אחד להשגת שיפור בתוצאות, מעטים הם המנהלים העוברים הדרכה ואימון בכדי להיות מנהלים. צריך לזכור שניהול עובדים להישגים לא נלמד באף בית ספר גבוה, עם זאת ברור לכולם כי החשיבות של הדרכה שכזו היא קריטית. הכשרה בסיסית למנהלים תביא לתוצאות ניכרות כבר בהתחלה. אולם אימון לבדו אינו אלא ההתחלה לקראת שיפור ניכר ומשמעותי בתוצאות. נדרשים מעקב שוטף, רכישה של כלים ומיומנויות נוספים והערכה מחדש, אילו כלים ומיומנויות יש להחליף או לחזק לאורך הדרך, בכדי להבטיח שאלה יהפכו לחלק קבוע ובלתי נפרד מהתרבות הארגונית של הארגון. עוד, יש לשלבם בהגדרת התפקיד, תחומי האחריות והציפיות של המנהלים והאחראים, הנוגעים בבטיחות.
 
הזדמנויות למעורבות עובדים- ככל שעובדים מעורבים יותר במאמצי הבטיחות, הם עובדים טוב יותר, נקודה. זה כמובן תלוי באיכות המעורבות ולא רק בזמן המושקע בה. ברוב הארגונים, רוצים יותר מעורבות עובדים, אולם אינם מייצרים את התשתית והתנאים לכך שזה יקרה. למה יכולים העובדים להצטרף, להתנדב, לעשות? אין תשובת קסם לכך. בחלק, זה השתתפות בועדות בטיחות, בחלק, זה מילוי תפקיד של נאמן בטיחות, אצל אחרים, זה השתתפות פעילה בתדריך צוות בהכנה והצגת נספח הבטיחות למשימות העבודה. לא משנה במה תבחר. דאג שזה יקרה על בסיס קבוע, תחזק ושמור על קיום שוטף, נראה לעין וידוע לכולם, בקיצור, דאג בכל מאודך, שזה יצליח! וודא שהתוצאות של הפעילות יפורסמו, שהפעילים יתוגמלו, יצ'ופרו ולא ייענשו, באופן לא פורמאלי, מצד חבריהם, על השתתפותם. זכור, שגם הבעת מורת רוח, מצד מנהל צוות כלפי  עובד, אשר נעדר כשעה, בכדי להשתתף בצוות שיפור בטיחות, למשל, יכולה להרוס מוטיבציה של עובדים רבים ולהעביר מסר הממוטט את מאמציך הרבים.

תקשורת בטיחות משופרת- האם תקשורת הבטיחות שלך מועברת במולטי-מדיה? האם אתה מודד את שיעורי הקבלה, קריאה, מענה, היענות או שאתה רק שולח? האם תקשורת הבטיחות שלך יוצרת מיקוד ושיפור או רק הצפה במידע? כאשר אתה שולח מסר לאחרים בארגון, מה אתה מצפה לקבל בתמורה? עד כמה המסרים שלך "דביקים"? האם הם זכירים לאורך זמן או שהם נשכחים במהירות? שיפור וחידוד דרכי ותכני התקשורת שלך יכולים להוות נדבך חשוב בשיפור אסטרטגית הבטיחות הכוללת שלך. אינך חייב לעשות הכול בבת אחת, תוכל להתמקד בהיבט אחד או שניים בשנה, באופן יסודי, וכך להתקדם ולהשתפר בשיטתיות.
 
בחינה מחדש של מערכי הנעת עובדים- רבות מתכניות הנעת העובדים לא רק שאינן יעילות הן פשוט מסוכנות. בשפע המידע והנתונים שיש כיום בידנו על מה באמת מניע עובדים, אין ספק שזה הזמן לבחון מחדש ולבסס דרכים חדשות, או להטמיע תכנית חדשה, אם אין לך עדיין כזו. סקור את הספרות הקיימת בתחום והתייעץ עם אנשי מקצוע מתאימים, מה בדיוק עונה למבנה ולמאפיינים של הארגון שלך. הזהר, שלא להפסיק בבת אחת תמריצים ותגמולים שהיו נהוגים, בכדי לא לגרום למפלה במוטיבציה. יש ליצור תהליך החלפה הדרגתי ומתוכנן במערכי התגמולים, מבלי לחרוג תקציבית, כמובן.
 
מדדי בטיחות משופרים-  אם אתה רוצה לשפר את המדדים התומכים ואתה בהחלט רוצה, גלה וסמן לעצמך את המדדים המובילים המנבאים שיפור. אם בחרת למשל את אחד מהמדדים שבמאמר זה, מדוד את ההתקדמות שלך לקראת המטרה ובחן האם השגת המטרה אכן משפרת את ביצועי הבטיחות אצלך. תקשר את המדדים הללו כחלק מתקשורת הבטיחות שלך ותבחין כיצד תקשורת נראית וגלויה לעין, היא כלי מוטיבציוני חזק. הצבה והשגה של מטרות באופן שיטתי ומחזורי, מייצרת תחושה של מסוגלות ויכולת בתרבות הבטיחות ואין מעלה גדולה לתרבות ארגונית, מאשר היכולת לסמן מטרה לשיפור ולהשיגה!
 
כל אסטרטגיות הבטיחות מתחילות בלחשוב אחרת. כל שיפורי הבטיחות נובעים מכך, שעושים דברים אחרת. האסטרטגיות האפקטיביות ביותר, תוקפות את הסוגיות המשפיעות ביותר. זאת אומרת, הסוגיות המייצרות את השינוי הגדול ביותר בביצועי הבטיחות. בחן את המטרות המוצעות כאן ותן לכל אחת ציון כן ואמיתי: מהו המצב כיום אצלך. היכן מצויות החולשות? היכן נקודות העוצמה? מהן ההזדמנויות שניתן לנצל בכדי להשתפר בצורה המשמעותית ביותר? זו חשיבה אסטרטגית. השתמש בכך, בכדי ליצר שינוי המחזק את ביצועי הבטיחות שלך. כאשר אתה מצליח יותר, כברירת מחדל, אתה נכשל פחות!!!
 
הגישה ההתנהגותית אינה תרופת פלא כל יכולה. העבודה וההשקעה הנדרשות רבות. אך בצד אלה ניתן להשיג וליהנות מפירות ההשקעה, הניכרים לא רק בבטיחות אלא גם באיכות , יעילות ומכאן גם רווחיות. גישה זו מגלמת ערכי יזמות, חדשנות ומצוינות, עם כבוד לזולת ואחריות חברתית, לסביבה בריאה יותר.
                                   התקשרו אלינו ונשמח להביא אתכם להצלחה!

שלכם בידידות,
                                                                         יגאל יחזקאלי
 
 
 
 

 
 
Create & Support:       

עמוד ראשי | צור קשר | מפת אתר
©כל הזכויות שמורות לבאר הדרכות
אין להעתיק ו/או להפיץ מחדש חלקים כלשהם מהאתר, אלא לאחר קבלת אישור מראש ובכתב מבאר הדרכות.