כניסה לנרשמים
שם:
סיסמא:
 
קורס נאמני בטיחות 16/05/2018 :


הכשרה והסמכת בודק מוסמך לניטור תעסוקתי חדש !!!!!!! 29/04/2018 :
מקצוע מבוקש אם אפשרות של העסקה במידי כולל השתתפות בקורס

יועץ מוסמך לבטיחות אש למבנים 06/2018 :
הזדרזו להירשם ......

ממונה בטיחות 07/2018 :


מכין תכנית לניהול הבטיחות 05/2018 :


השתלמות ענפית בכימיה 05/2018 :
קורס המקנה ידעה על הסיכון הכימי של כימיקלים בממשקים שונים

אחראי היתר רעלים 05/2018 :
מקומות אחרונים

מדריך מוסמך לבטיחות :


קורס מנהל עבודה בבנין 106 :
האמונות המסוכנות ביותר

אומרים שכדי להאמין צריך לראות בעיניים. האמת היא, שצריך להאמין כדי לראות. באופן בו אנו מאמינים, נצבע העולם שסביבנו. הנרי פורד טבע את האמרה: "אם אתה מאמין שאתה יכול, אתה צודק! אם אתה מאמין שאינך יכול, אתה גם צודק!" האמונות שלנו משפיעות על תפיסת חוויות החיים שלנו, על החלטות הקשורות לבטיחות ולתרבות הארגונית בה אנו עובדים. תרבות מקום העבודה שלנו, היא למעשה, תוצאה של תהליכי עבודה שקיבלו חיזוק לאורך הזמן. חיזוקים אלו, מתבטאים בהמשכיותן של התנהגויות, ערכים ותפיסות, של המשתתפים בפעילות הארגון. במילים אחרות, מה שאנו רואים בעין, כהתנהגותם הגלויה של האנשים בארגון, כאשר אין בקרה, פיקוח או אכיפה, אלה הן הנורמות המקובלות, המייצגות למעשה, את התרבות הארגונית. זה רק מדגים את העובדה שתרבויות הן אכן, המנגנון האולטימטיבי לקיימות הבטיחות. לפיכך, זה יותר מחשוב, להבין ולהתייחס לחמש התפיסות המסוכנות ביותר, שהוכחו כמחסומים להשגה ושימור תרבות של מצוינות בבטיחות. האם הן מתקיימות בארגון שלך?
 
אפס תאונות הוא בלתי אפשרי- ארגונים בעולם, כן מצליחים לקיים ולשמור על ההישג הקשה של אפס תאונות, אף שראוי להדגיש, זהו אינו היעד האולטימטיבי למצוינות בבטיחות. זהו לכל היותר, שיעור כישלון שאינו מעודד אסטרטגיות חתירה להצלחה, אלא רק הימנעות מכישלון. מכל מקום, אם אנשים אינם מאמינים ביכולת להשיג יעד, במיוחד אם מדובר במנהלים, המסע בדרך אליו, יהפוך למפרך עד בלתי אפשרי.
 
מצוינות בבטיחות משמעותה לא להיפגע-  משתמע מכך, ש"אם בטיחות זה לא להיפגע, אז כל מה שאני עושה ולא גורם לי להיפגע הוא בטוח". לרוע המזל, אמונת השווא הזו מונעת על ידי האופן בו חברות מודדות בטיחות. משך זמן ללא תקריות מחזק את האמונה שניתן לקחת סיכונים כל עוד אינך נפגע. עלינו להבין את ההבדל בין 'מזל ל'בטוח' והמדידות בבטיחות, הרשמיות וגם התפיסתיות, צריכות לבטא זאת.
 
בטיחות אינה העבודה שלי- ללא ספק, זו אחריותה של כל חברה להעניק לעובדיה סביבת עבודה בטוחה. נכון הוא, כי ישנה אחריות מנהלים, ממונים על הבטיחות ומערך נאמני בטיחות, אשר מתפקידם לעסוק בכך ולהיות שם עבורך. אך, עם כל הרצון הטוב, אין הם יכולים לשמור ולהגן על איש מן העובדים ולמנוע ממנו להיפגע. הבטיחות כלולה, כחלק בלתי נפרד, בכל כללי המקצוע לעבודה נכונה ועל כל אחד להכיר את אמצעי הזהירות החיוניים שעליו לתרגל, עד לשליטה מלאה, על מנת להפחית ככל האפשר את חשיפתו לסיכונים העומדים בפניו, בעבודה וגם מחוצה לה.
 
לי זה לא יקרה- הרוב המוחלט של נפגעים מתאונות בכלל, מדווחים על אמונה דומה. ככל שארגונים משפרים את תנאי הבטיחות בעבודה, נוטים הם להגיע לרמה טובה אך  יציבה יחסית של ביצועי בטיחות, בשל המיקוד בהפחתת סיכונים, ברמת סבירות וחומרה גבוהים, ככל האפשר. מה שנשאר, הוא בדרך כלל, סיכונים ברמת סבירות וחומרה נמוכים, אשר רוב העובדים אינם יודעים לזהות ולהתגונן מפניהם, אם מחוסר ידע או ניסיון. בכל סביבה קיימים סיכונים, אשר לא ניתן לבטלם באמצעים הנדסיים. בשל כך, השאננות, בתפישת סביבת העבודה, הופכת לאלמנט מובנה מסוכן. זה יכול לקרות לי, לך ולכל אחד, בכל נקודת זמן ובכל מקום. האתגר שלנו, הוא הדגשת חובת הזהירות, יחד עם הידע והכלים להתגוננות עצמית, להפחתת חשיפה לסיכונים במצבים משתנים, בכל עת.
אנחנו במצב טוב בבטיחות- החברה הממוצעת כיום, מציגה פעילות בטיחות מרשימה למדי. ברבים מביקוריי במפעלים וארגונים, אני מתרשם, כי מצד אחד נעשית  פעילות רבה ומבורכת בתחום הבטיחות ומצד שני הבעת גאווה כאילו "עשינו די", "השקענו את כל מה שצריך", "אנחנו טובים ומתקדמים מאד, בגישה והישגי הבטיחות שלנו". הצהרות אלו, המלוות באמונה שלמה בנכונותן, מהוות סכנה ממשית. אין סוף לעשייה בבטיחות. מנהלי בטיחות רבים משקיעים שנים רבות, בתכניות בטיחות שהן בגדר עוד מאותו הדבר, מה שמוביל לתחושה, ש"כבר מיצינו", "אין חדש תחת השמש" ו"אין יותר מה לעשות".

הגישה ההתנהגותית אינה תרופת פלא כל יכולה. העבודה וההשקעה הנדרשות רבות. אך בצד אלה ניתן להשיג וליהנות מפירות ההשקעה, הניכרים לא רק בבטיחות אלא גם באיכות , יעילות ומכאן גם רווחיות. גישה זו מגלמת ערכי יזמות, חדשנות ומצוינות, עם כבוד לזולת ואחריות חברתית, לסביבה בריאה יותר.

התקשרו אלינו ונשמח להביא אתכם להצלחה!

שלכם בידידות,
                                                                                      יגאל יחזקאלי
 
 
 
 
 

 
 
Create & Support:       

עמוד ראשי | צור קשר | מפת אתר
©כל הזכויות שמורות לבאר הדרכות
אין להעתיק ו/או להפיץ מחדש חלקים כלשהם מהאתר, אלא לאחר קבלת אישור מראש ובכתב מבאר הדרכות.