כניסה לנרשמים
שם:
סיסמא:
 
קורס נאמני בטיחות 16/05/2018 :


הכשרה והסמכת בודק מוסמך לניטור תעסוקתי חדש !!!!!!! 29/04/2018 :
מקצוע מבוקש אם אפשרות של העסקה במידי כולל השתתפות בקורס

יועץ מוסמך לבטיחות אש למבנים 06/2018 :
הזדרזו להירשם ......

ממונה בטיחות 07/2018 :


מכין תכנית לניהול הבטיחות 05/2018 :


השתלמות ענפית בכימיה 05/2018 :
קורס המקנה ידעה על הסיכון הכימי של כימיקלים בממשקים שונים

אחראי היתר רעלים 05/2018 :
מקומות אחרונים

מדריך מוסמך לבטיחות :


קורס מנהל עבודה בבנין 106 :
דילמת הדרכת המנהלים

בארגונים רבים רואים בעדיפות ראשונה את שיפור היכולות והכישורים של אלה הנמצאים בעמדות בכירות בניהול. יותר ויותר חברות מסיטות את המיקוד לעבר הכשרת מאמנים לשיפור ביצועים על פני שוטרים אוכפי ציות, זאת בשל ההכרה, שבהעדר קורלציה מובנת וברורה בין איזה ביצוע מייצר איזו תוצאה, התוצאות נתונות יותר למזל מאשר למאמץ מכוון.
 
הגישה הראשונה הנבחרת לשיפור יכולות המנהלים היא כמובן, הדרכה. קרוב לעשרים שנים, הדרכתי אלפי מנהלים, מחברי דירקטוריון ועד למנהלי הקו ראשון, בכדי לשפר את יכולות הניהול שלהם, אך חשוב לדעת שהדרכה מהווה הזדמנות חשיפה לידע, כלים וכישורים, במטרה להביא לשינוי התנהגותי, בין אם מדובר בתיקון הלקוי או שיפור הקיים והיא אפקטיבית, רק כמידת החיזוק והביסוס המוענק בארגון, לאחריה!
 
בהנחה שתכניתך לפיתוח ניהולי בבטיחות, כמו בכל תחום, מעוגנת בהדרכות, נסה גישה שונה במקצת: התחל בסימון אסטרטגי, של אילו מניעים וחיזוקים מובנים אצלך בארגון, התומכים ומקדמים את המסרים והכלים שיהיו בהדרכה ואילו מחסומים עלולים להכשיל את השינוי ההתנהגותי המצופה בעקבות ההדרכה. ענה על השאלה: באיזה אופן ההדרכה תקבל חיזוק ועידוד בשטח? אם המניעים והחסמים אינם ברורים לך דיים,  ההדרכות שלך יעילות בדיוק כמו הטלת קוביות משחק.
 
צריך לזכור, שהדרכת בטיחות למנהלים היא רק אחת משפע תכניות הניהול, ההתייעלות, ושיפור הביצועים המורעפות על המשתתפים, שגם צריכים לעבוד... וכאשר אין מבחינים בתוצאות מיידיות בעקבות ההדרכה, יש נטייה לזלזל בה. שכיח לשמוע משפטים כמו: "כמו כל התכניות גם זה יעבור", "נחמד מאד, אבל זה רק מילים באוויר", "נחייה ונראה. כללית, הרעיונות לא נכשלים בתיאוריה. הם נכשלים ביישום! יותר מכך, פרויקטים לא נכשלים בסוף, אלא בהתחלה, משום שהאבחנה בין, מה יעבוד בכדי לתמוך ברעיון ומה יעבוד נגדו, נשמטת מסדר היום.
 
חשוב על הדרכות ואפילו סדנאות פיתוח מנהלים, שהיו אצלכם בעבר: אם אינך משיג את התוצאות הרצויות כיום, למה זה קורה? ההתמודדות עם אתגרי ביצוע, אינה קלה כמו להזמין הדרכה חדשה או לנסות גישה אחרת להקניית מיומנויות חדשות. בהתחשב בניסיון העבר, הנה כמה שאלות שכדאי לך לענות עליהן:
האם האנשים זיהו את הרציונאל של יעדי ההדרכה?
האם ההדרכה סיפקה ערך מוסף ברור לפרט או שהוגדרו רק התועלות הארגוניות?
כמה תשומה יצירתית יש לקהל המטרה (או לנציגים שלו) בפיתוח ההדרכה והציפיות לתוצאות/תפוקות?
כיצד הוגדרה האחריות המצופה, הנדרשת ממשתתפי ההדרכה באופן פעיל ופרואקטיבי, לאחריה?
באיזה אופן, המערכות לניהול התפעול, שיטות הבקרה והמדידה מתיישרים במטרה לתמוך
ולחזק את השינוי?
אם התשובות לשאלות הללו לא נענו והושגה הצלחה גדולה, יישר כוח וכל הכבוד! אתה בר- מזל, שקול למלא לוטו!
 
כלל ראשון ביציאה למסע, הוא הגדרת נקודת המוצא. ניהול, מוגדר כדרך להביא לסיום מוצלח ובטוח של משימות באמצעות תיאום עם אנשים אחרים. מנהיגות, היא השראת אנשים לעשות יותר מכפי שהם חושבים שאפשרי ויותר מכפי שהם חשים שעליהם לעשות כדי לשמור על משרתם. אם מטרתך היא לפתח מנהיגים לבטיחות בעבודה, טרם החיפוש אחר הדרכה או סדנאות, הערך וזהה תחילה את נקודת ההתחלה, לא רק של רמת המטרה שלך, אלא של כל מי שנמצא בעמדת מנהיגות בארגון.
 
מכל העמדות, ידוע שמנהלי עבודה/אחראי משמרות, בקו הראשון, נמצאים בעמדה הקשה ביותר. עליהם ללהטט בין עדיפויות מתחרות כולן בסדר חשיבות גבוה, הנחתת שינויים מההנהלה, דרישות ולחצים מצד העובדים. ארגונים רבים ישקיעו בראש וראשונה בשיפור מיומנויות הניהול והמנהיגות שלהם, מאחר וזו נראית כהזדמנות הגדולה והפוטנציאלית ביותר לשינוי. עקרונית, אני נוטה להסכים. אולם, יכולות וביצועי המנהלים הללו, הם תוצאה ישירה של דפוסי הניהול כיום או בעבר, של הצוות הניהולי שלהם! אז, או שמשקיעים בהתפתחות הניהולית שלהם ודורשים מהם לשפר את יכולותיהם, או שבוטחים בהם שמה שהם עושים כרגע הוא מקובל וראוי, תוך שמחזקים בהם את האמונה, שהאופן בו הם מנהיגים כרגע, כנראה שעובד טוב.
 
אם ביצועי קבוצה מסוימת אינם משביעי רצון, האם אתה יודע מה השתבש? האם אלה, האנשים הלא נכונים, שהוצבו לתפקיד, או שלא קיבלו את המיומנויות והכישורים להיות מנהיגים טובים, או שמא לא נדרשו לאחריות אישית להיות המנהיגים שהם אמורים להיות, באופן חיובי ופרואקטיבי? להתחיל ברמת ניהול הקו הראשון, יכולה להיחשב כטעות, אם הרמות הניהוליות הבכירות ממנה לא "ינגנו את אותה המנגינה". החיזוק, החיוני ליציבות ושימור הדפוס הרצוי, לא יקרה.
 
בהתחשב ברמות הניהול השונות בארגון שלך, ענה על השאלות הבאות:
איזה אחוז בכל רמת ניהול מניע ומשרה שינוי?
איזה אחוז בכל רמת ניהול שומר על הסטטוס קוו?
בהתייחס לרמות הניהול אשר מתחת למנכ"ל או סמנכ"ל תפעול/מנהל אתר, למי כל אחד מהאנשים, השייכים לקטגוריות שלעיל, מדווח ישירות? (משרה לשינוי או שומר על הקיים)
המיפוי  הזה, מהווה כלי להגדיר הזדמנויות להתפתחות הן בקבוצות והן ברמת הפרט. גישה זו, מצביעה לרוב על  כך, שהדרכה אינה תמיד ההזדמנות הטובה ביותר לעיצוב מנהיגות. סגנונות המנהיגות הרצויים, האמונות, הרצון והעניין בנקיטת גישות אפקטיביות יותר, כנראה שכבר קיימים אצל כמה פרטים אצלך בארגון, אך אלה, מדוכאים על ידי מנהל שאינו מניע שינויים.
 
רוב האנשים היו שמחים לשפר את יכולותיהם, להתפתח מבחינה אישית ולהגיע לעמדת מנהיגות. במקום לחפש איזו הדרכה יכולה להניע התנהגות, סמן ונטרל את המחסומים לביצועי המנהיגות הרצויים.  מה דעתך, לקיים קבוצת מיקוד, של אנשים מכל שכבות הארגון, ולהציג להם את שלושת השאלות הבאות:
כל רמה בנפרד (בכיר, מנהל ביניים, מנהל עבודה, מנהל משמרת וכו'): מכל מה שמישהו עושה או אומר, מה יגרום לך לזהות ולהכיר בכך, שמדובר באחד המנהיגים הגדולים שיש כאן בארגון?
מה כרגע, מניע מישהו בעמדת מנהיגות, להיות הכי טוב שהוא יכול?
מה כרגע, חוסם מישהו בעמדת מנהיגות, להיות הכי טוב שהוא יכול?
משאלות שכאלה, קל להגדיר נקודת מוצא, כיצד תיראנה התוצאות הסופיות של מצוינות, ולקבוע סדרי עדיפויות בדרך.
 
"כשאדם עולה במעלה ההר, לא די שיראה מרחוק את הפסגה הגבוהה ויישא תמיד את עיניו לקראתה,עליו לראות את השבילים ולבדוק אם אין בדרכים פתחים ובורות או חיות טורפות. ואם ישנם, עליו להתגבר עליהם או לעקוף אותם אחרת לא יגיע לפסגה". (דוד בן-גוריון)
להנהיג בעסקים זה אותו הדבר.                                      
הגישה ההתנהגותית אינה תרופת פלא כל יכולה. העבודה וההשקעה הנדרשות רבות. אך בצד אלה ניתן להשיג וליהנות מפירות ההשקעה, הניכרים לא רק בבטיחות אלא גם באיכות , יעילות ומכאן גם רווחיות. גישה זו מגלמת ערכי יזמות, חדשנות ומצוינות, עם כבוד לזולת ואחריות חברתית, לסביבה בריאה יותר.
 
התקשרו אלינו ונשמח להביא אתכם להצלחה!

שלכם בידידות,
                                                                               יגאל יחזקאלי
 
 

 
 
Create & Support:       

עמוד ראשי | צור קשר | מפת אתר
©כל הזכויות שמורות לבאר הדרכות
אין להעתיק ו/או להפיץ מחדש חלקים כלשהם מהאתר, אלא לאחר קבלת אישור מראש ובכתב מבאר הדרכות.