כניסה לנרשמים
שם:
סיסמא:
 
קורס נאמני בטיחות 16/05/2018 :


הכשרה והסמכת בודק מוסמך לניטור תעסוקתי חדש !!!!!!! 29/04/2018 :
מקצוע מבוקש אם אפשרות של העסקה במידי כולל השתתפות בקורס

יועץ מוסמך לבטיחות אש למבנים 06/2018 :
הזדרזו להירשם ......

ממונה בטיחות 07/2018 :


מכין תכנית לניהול הבטיחות 05/2018 :


השתלמות ענפית בכימיה 05/2018 :
קורס המקנה ידעה על הסיכון הכימי של כימיקלים בממשקים שונים

אחראי היתר רעלים 05/2018 :
מקומות אחרונים

מדריך מוסמך לבטיחות :


קורס מנהל עבודה בבנין 106 :
תרומה ערכית לבטיחות

יותר מתמיד, אנו חיים במציאות דינאמית ורבת תהפוכות. מידי שנה אנו נמדדים על השיפורים, החיסכון וההתייעלות שלנו, מול הביצועים וההישגים אליהם הגענו. חלק מהיכולות שפיתחנו מבוססות על הצלחות העבר וחלק על ידי זיהוי דפוסים ומגמות והיערכות מתאימה לקראתם במועד. זהו החלק המשמעותי ביותר בהשגת יעילות ומצוינות. כאשר אנו מזהים תוצאה, ביצוע או התנהגות החוזרים על עצמם בתנאים מסוימים והופכים לדפוס יציב, אנו יכולים לציין לפנינו כי ישנה מגמה, שבהתקיים תנאים מסוימים, יתקיימו ביצועים מסוימים ותושגנה תוצאות מסוימות, בוודאות גבוהה והוא הדבר גם בכל הקשור למצוינות בבטיחות והתפתחות תפקיד ממונה הבטיחות בעבודה.
 
המציאות היום יומית מוכיחה לנו ששינוי הוא המרכיב הקבוע בהישרדות העסקית וגם התעסוקתית. מי שאינו מבין זאת ולא מקדים את המציאות על ידי השתנות בהתאם, מוצא עצמו מחוץ למגרש העסקי. זה נכון ליחידים ולארגונים כאחד ולצערנו הרב, כל אחד מאיתנו מכיר כמה וכמה שמצאו עצמם בחוץ. רשימות מועמדים משכילים מוכשרים ומקצוענים להשמה תופחות מידי חודש, אותם חברים שלא זיהו בזמן את השינוי שהיה צריך לקרות, בכדי למנוע או להתמודד ביעילות עם מציאות חדשה. 
 
במציאות של היום, כל אחד חייב לצפות קדימה. כשאנו צופים בתחרות בין חברות דרך פרסומות או כתבות תדמית, בולט מאד מרכיב הבידול או הערך המוסף. אותו מרכיב, ההופך את המוצר או החברה לבעלי יתרון, לשם שיפור או שימור, נתח השוק ונאמנות הלקוחות. גם עובדים מבינים כיום, כי עליהם להדגיש את הבידול שלהם. את אותו ערך מוסף ייחודי, אשר לא קיים אצל אחרים באותו התפקיד ואשר לא ניתן למצוא לו תחליף בקלות ואשר יגרום להם להיות לנכס עבור החברה בה הם עובדים.
 
תחום הבטיחות עובר שינוי משמעותי אף הוא. בחברות רבות, הוא הופך לערך ליבה חשוב. פחות ארגונים, עדיין מאשימים את העובד לבדו ומכירים בכך שתאונה היא אירוע נצפה, בעל שורשים ניהוליים בלתי ניתנים לצפייה, אך ניתנים לזיהוי מעקב ושליטה, (כגון: כיצד הניהול והתרבות הנורמטיבית בארגון, מעודדים את העובד שלא במפורש, לקחת סיכונים) דהיינו, יש לאתר את החוליה החלשה, המערכתית, שהובילה לאירוע המצער. פחות חברות שוכרות ממונים על הבטיחות, כדי שישמרו על הבטיחות או שיתפעלו את הבטיחות בארגון וישאו באחריות כאשר יש כשל.
 
הנה כמה שאלות, שמטרתן לעורר חשיבה ולעודד התפתחות בתפיסת התפקיד של ממונה הבטיחות:
 
¨האם מאמצי הבטיחות שלך מושקעים בהפחתת הוצאות/עלויות או יצירת ערך ארגוני חדש?
¨כיצד את מבטיח שהבטיחות משתלבת בתהליכי גיוס ו/או שיקולי קידום בעבודה, לא רק בהדרכה שנתית וחניכת עובד חדש?
¨היכן מושקע רוב זמנך: באימון (קואוצ'ינג) לבטיחות או השגחה בבטיחות?
¨כיצד אתה משיא עצה לשואל: "תוך כדי תנועה" או בבחינה לעומק וניתוח תוך הצגת חלופות להתלבטות השואל?
¨האם אתה ממתג את עצמך, כסוכן שינוי, הקורא תגר על החשיבה הבטיחותית המקובלת?
¨כיצד אתה משלב את עקרונות הברזל העסקיים לתוך גישת הבטיחות ולהיפך, כיצד אתה משלב את עקרונות הברזל הבטיחותיים לתוך החשיבה העסקית?
¨עד כמה ברורה אסטרטגית המצוינות שלך, באיכות ובטיחות בעבודה? האם כל אחד יכול לחזור עליה בכמה משפטים? האם כל אחד מאלה, גם מאמין שהיא ברת ביצוע? אם כן, האם מוכרים לו הכלים והדרכים לביצועה? האם הם זמינים?
¨כמה זמן השקעת, באופן אישי, לשיפור היכולת שלך ליצור ולהטמיע ערך בטיחותי חדש בארגון?
¨מה תרומתך הייחודית לבטיחות, בחציון האחרון, שאיש לא יכול לטעון שזה שלו?
¨כיצד אתה משווק את הצלחותיך, לכלל המשתתפים בארגון, מבלי שתחשב כמתרברב?
 
כממונה הבטיחות, הנך הנושא הבלעדי באחריות לתדמית שלך בארגון. כיצד האחרים תופסים אותך? כמנהיג לחשיבה בטיחותית, כיועץ מקצוען בעל תרומה ערכית ייחודית? או אולי כמנהל תקציב הבטיחות והאחראי להדרכות ולציות לנהלים והכללים? שינוי בתפיסה ובעמדות, מתחולל עקב שינוי בהתנסות ובמידע הנלווה לה. בחוויה. איזו חוויה אתה מעניק לאלה העובדים איתך? האם אתה בונה מורשת ערכית, המסייעת לארגון ולעובדיו, לקדם יכולות וביצועים בטיחותיים, המשתלבים בהפקה או שמא אתה פשוט, ממלא תפקיד- ממונה בטיחות?
הגישה ההתנהגותית אינה תרופת פלא כל יכולה. העבודה וההשקעה הנדרשות רבות. אך בצד אלה ניתן להשיג וליהנות מפירות ההשקעה, הניכרים לא רק בבטיחות אלא גם באיכות , יעילות ומכאן גם רווחיות. גישה זו מגלמת ערכי יזמות, חדשנות ומצוינות, עם כבוד לזולת ואחריות חברתית, לסביבה בריאה יותר.
 
התקשרו אלינו ונשמח להביא אתכם להצלחה!
שלכם בידידות,
                                                                                      י?ג??א?ל יחזקאלי
 
 
 
 
 
 

 
 
Create & Support:       

עמוד ראשי | צור קשר | מפת אתר
©כל הזכויות שמורות לבאר הדרכות
אין להעתיק ו/או להפיץ מחדש חלקים כלשהם מהאתר, אלא לאחר קבלת אישור מראש ובכתב מבאר הדרכות.